Служба автомобільних доріг
у Сумській області

» Прес-центр » новини » Роботи по ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків-Охтирка виходять на фінішну пряму

Роботи по ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків-Охтирка виходять на фінішну пряму

Роботи по ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків-Охтирка виходять на фінішну пряму.

Автомобільна дорога Р-46 Харків-Охтирка є частиною транспортного сполучення Суми-Харків, яке з’єднує два обласних центра. Транспортне направлення Суми-Харків є одним з основних у Сумській області з найбільшою інтенсивністю руху транспортних засобів.

Протяжність автомобільної дороги по Сумській області, що проходить Охтирським та В.Писарівським районами, з км 89+ 304 до км 111+429 і складає – 22, 1  км. На автодорозі розташовано 13 водопропускних труб та 2 малих моста.

Замовником робіт є Служба автомобільних доріг у Сумській області. Технологією виконання робіт передбачене підсилення дорожнього одягу основою з піщано-щебеневої суміші, обробленої цементом, 15-17 см, влаштування нижнього шару покриття з крупнозернистого асфальтобетону – 8-10 см та влаштування верхнього шару покриття з щебенево-мастикового покриття– 5 см.

Ремонтні роботи здійснюються за рахунок державного бюджету за бюджетною програмою 3111150 "Покращення стану автомобільної дороги Харків - Охтирка" у Сумській області.

До початку робіт по всій протяжності існували великі ділянки пучиноутворення,  колійність, напливи, суцільні сітки тріщин та аварійна ямковість.

Роботи по влаштуванню дорожнього одягу та укріпленню узбіч вже виконані, облаштований майданчик для контролю перевезень великовагових транспортних засобів. Наразі вживаються заходи по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Встановлюються дорожні знаки, наноситься дорожня розмітка, облаштовуються автопавільйони.

Одночасно проводиться капітальний ремонт двох мостів.  За сучасними технологіями проводиться заміна малих мостів на гофротруби, що значно покращать характеристики міцності, морозостійкості та водонепроникності.